O przydatnych programach, ciekawych filmach czy też nowych piosenkach dowiadujemy się najczęściej od znajomych. Poczta pantoflowa stanowi bowiem jedną z najskuteczniejszych form dzielenia się opiniami. Aplikacja 5by została stworzona, aby pomóc użytkownikowi na odnalezienie ciekawych propozycji video dostępnych w internecie bez konieczności zasięgania opinii u znajomych. Aplikacja działa na systemie Android i na podstawie podanych przez Ciebie kryteriów dokładnie przeszukuje zasoby filmowe sieci.

Po rejestracji internetowej wybieramy rodzaj filmu, który nas aktualnie interesuje. Do wyboru mamy 10 opcji, np. Study Break. Później precyzujemy dziedzinę tematyczną.

Obejrzany materiał możemy ocenić, dodać do ulubionych lub znaleźć podobne do niego. Po pewnym czasie korzystania z programu możemy stworzyć już własne kanały tematyczne, skróty oraz inne spersonalizowane funkcje. Nie sposób nie wspomnieć o tym, że 5by zaprojektowano bardzo estetycznie i efektownie. Przejrzystość i wielobarwność interfejsu to bardzo duża zaleta aplikacji, której głównym zadaniem jest umilanie wolnych chwil użytkownikowi.