Apple store – sklep z aplikacjami

Pierwszym modelem smartfona sterowanego jedynie przez dotykowy ekran był iPhone. Wyprodukowany przez amerykańską firmę Apple pojawił się w roku 2007 i od razu zyskał popularność oraz zaufanie klientów.

Stanowił coś więcej niż telefon. Fani szybko zorientowali się w jego możliwościach i zaczęli pisać na niego małe programy umożliwiające wykorzystanie jego możliwości. Firma producencka nie mogła pozostać bierna, więc jako odpowiedź utworzyła wirtualny sklep, gdzie można było zaopatrzyć się w różne aplikacje na iPhone’a. AppStore już po ok. pół roku proponował 15 tysięcy pozycji. Aplikacje do dziś są zarówno płatne, jak i darmowe. Osoby dzielące się swoimi programami muszą zostać ściśle zaakceptowane przez Apple, dlatego dziś wiele aplikacji trafia do użytkowników poza oficjalnym obiegiem.

Sklep posiada bardzo przejrzyste menu i podzielony jest na grupy tematyczne. Zawierają one np. gry, produktywność czy rozrywkę. Pozwala też na wyświetlenie 25 najczęściej ściąganych aplikacji, dzięki czemu szybko docieramy do tych najpopularniejszych.