Dolphin Zero

Aplikacja Dolphin Zero stworzona została dla osób, które naprawdę cenią sobie swoją prywatność. Działa na przeglądarce mobilnej i sprawia, że żaden program czy aplikacja nie będą miały dostępu do większej ilości danych niż potrzebują. Aplikacja działa wraz z przeglądarką internetową i sprawia, że żadne informacje o użytkowniku nie zostają przez nią zapamiętane.

Po zakończeniu pracy program wyświetla animację przedstawiającą niszczarkę, która pozbywa się naszych danych. W ten sposób chronimy zapisane w pamięci telefonu hasła, historię przeglądanych stron www, dane dotyczące lokalizacji oraz informacje wpisywane w formularze i uniemożliwiamy dostęp do ciasteczek. Nie znajdziemy tutaj także żadnych dodatków, co znacznie odciąża pracę przeglądarki.

Dzięki temu całość działa szybko, choć ciężko jest nazwać ją wyszukiwarka o kompleksowym zastosowaniu. Interfejs zawiera raptem silnik przeglądarki, przyciski nawigacyjne oraz pasek adresu. Dlatego też sam producent zaleca posiadanie jednocześnie pełnej wersji przeglądarki.