Myśliwce bojowe

Myśliwce bojowe to wielozadaniowe samoloty, które znacznie ułatwiają każdą walkę. Kraje, które są w ich posiadaniu zyskują przewagę już na starcie bitwy.

Myśliwce bojowe, takie jak na przykład rosyjski MIG-35 to wysoko specjalistyczny sprzęt. Rosja może poszczycić się wieloma tak funkcjonalnymi maszynami, ale ten opisywany tutaj jest godny poświęcenia szczególnej uwagi.

Myśliwiec bojowy, jak sama nazwa wskazuje przeznaczony jest do walki powietrznej. Skutecznie rozprawia się z innymi samolotami, które napotka nad ziemią.

Jednak prezentowany tutaj model może z powodzeniem służyć jako maszyna do niszczenia celów na lądzie – dokładnie określa cel i skutecznie go neutralizuje. Wskazane do zniszczenia miejsca nie musi znajdować się tuż pod nim – potrafi je zlokalizować nawet z bardzo dalekich odległości.

Coś co wyróżnia tego typu myśliwce na tle innych, to zawrotna prędkość, jaką potrafi osiągnąć w locie – blisko dwa i pół tysiąca kilometrów na godzinę. Daje mu to niebywałą przewagę nad przeciwnikiem.