Narzędzia ogrodowe – uprawa gleby

Bardzo dużo osób obecnie posiada ogrody przydomowe albo działki. Każdy chciałby mieć najpiękniejszy i od razu gotowy zielony zakątek do wypoczynku. Nie jest to takie proste, by otaczająca nas zieleń była zaraz tak piękna i wybujała.

Do takiego stanu dochodzi się dopiero po latach ciężkiej pracy. Zakładanie i pielęgnowanie ogrodów nie byłoby możliwe, gdyby nie ręczne narzędzia, jakich wszyscy ogrodnicy od zawsze używają. Nie wyobrażamy sobie przecież pracy ogrodowej bez akcesoriów do uprawy gleby, podlewania czy cięcia roślin.

Dobrze się trzeba zastanowić, które z nich na początek będą najbardziej potrzebne i dokonać przemyślanych zakupów. Warto od razu skompletować podstawowy zestaw narzędzi do pielęgnacji ogrodu. Na pewno powinien się w nim znaleźć szpadel dobrej jakości, żeby ułatwiał nam kopanie, nie zużywał się zbyt szybko, a więc stawiamy tu na trwałość materiału, ergonomiczny trzonek i odpowiednią wielkość.

Konieczna też jest łopata, która przyda się np. do przerzucania kompostu lub ładowania sypkich materiałów. Niezbędne będą również grabie metalowe i plastikowe do wyrównywania ziemi na zagonkach i zgarniania liści.

Ważne też są widły o różnej konstrukcji i różnym przeznaczeniu. Przydadzą się takie do przekopywania zbitej gleby i odchwaszczania podłoża, ale również takie do załadunku. Kiedy na naszych wytyczonych rabatach pojawią się już rośliny będziemy potrzebowali także motyk o zróżnicowanych kształtach i wielkości oraz kultywatorów i spulchniaczy do napowietrzania gleby.