Nie zapamiętuj haseł

Każdy internauta ma co najmniej kilka internetowych kont: w serwisach społecznościowych, sklepach internetowych czy na stronach bankowych. Zazwyczaj każda taka witryna jak i używana przeglądarka dają użytkownikowi możliwość zapamiętania hasła.

To bardzo przydatna i wygodna opcja w codziennym życiu, dzięki niej nie trzeba logować się za każdym razem, gdy chce się skorzystać z danego konta – przeglądarka zrobi to automatycznie. Są jednak takie strony, na których warto jednak zrezygnować z opcji zapamiętywania hasła.

Twój komputer czy tablet mogą wejść niestety w posiadanie nieodpowiednich osób. Jeżeli będziesz posiadał zapisane wszystkie hasła i loginy do witryn, z których korzystasz, to tylko ułatwisz potencjalnemu złodziejowi zadanie.

Dzięki dostępowi do twoich kont będzie mógł nie tylko przejrzeć twoje profile społecznościowe czy wiadomości mailowe, ale także, w znacznie niebezpieczniejszym przypadku, zarządzać twoimi pieniędzmi poprzez internetowe konto bankowe. Wykorzystuj zatem opcję zapamiętywania hasła z rozsądkiem i tylko wtedy, gdy poza ułatwieniem codziennego życia będzie to także bezpieczne rozwiązanie.