Oczyszczaj skrzynkę pocztową

Wielu użytkowników sieci w swojej skrzynce mailowej ma zapisane wiadomości, które zawierają ważne dane lub pliki, np. w załącznikach. Najbezpieczniejszym (chociaż nigdy nie w 100% bezpiecznym) miejscem na przechowywanie ważnych dokumentów jest dysk własnego komputera. Jest to bezpieczniejsze rozwiązanie, aniżeli przetrzymywanie ważnych wiadomości w skrzynce mailowej. Na poczcie internetowej przechowywać można obecnie nawet kilka GB danych.

Mając taką możliwość internauci zazwyczaj rezygnują z systematycznego usuwania starych wiadomości i przechowują na poczcie setki maili. Często zawierają one dane osobowe lub dane do kont internetowych. Także na adresy mailowe są wysyłane ważne powiadomienia i przypomnienia w przypadku zapomnienia haseł do logowania. Z przetrzymywaniem ważnych wiadomości w skrzynce mailowej nie byłoby problemu, gdyby użytkownicy pamiętali o wylogowywaniu się z niej za każdym razem. Jednak nie robią tego, a dostęp do skrzynki pocztowej jest niemal równoznaczny z dostępem do wszystkich kont użytkownika i jego danych umieszczonych w sieci.

Dlatego oczyszczanie skrzynki pocztowej i wylogowywanie się z niej są pierwszym krokiem, jaki internauta powinien uczynić, by czuć się bezpieczniejszym.