Od iPhona do smartfona

Na początku swej niebywałej kariery smartfony kojarzone były wyłącznie z iPhonami. Urządzenia amerykańskiej firmy MAC jako pierwsze połączyły w jednym kompaktowym urządzeniu funkcjonalność telefonu komórkowego oraz przydatność mini-komputera.

Pierwsze iPhony, czyli telefony z dużym ekranem dotykowym oraz przejrzystym interfejsem pojawiły się w 2007 roku. Następnym krokiem były smartfonu działające na Androidzie, które zdobyły sławę w 2010 roku. Oczywiście cała reszta świata telekomunikacyjnego nie mogła pozostać obojętna. Firmy konkurencyjne bardzo szybko wziąć iPhona za przykład i wyprodukować swoje własne wielofunkcyjne telefony komórkowe, których obsługa polega na funkcjonowaniu ekranu dotykowego.

Z biegiem czasu urządzenia stają się coraz bardziej funkcjonalne. Liczą kalorie osobom na diecie, czytają wszelkiego rodzaju pliki tekstowe i nie tylko, zapewniają ciągły kontakt ze światem poprzez wygodne rozwiązania przeglądania internetu, pomagają uprawiać sport oraz zapewniają rozrywkę np. w postaci wciągających gier.