Pierwsza przytulanka – jaką wybrać?

Nie ma chyba dziecka, które nie miałoby swojej przytulanki, czy to kocyka czy pluszowego misia, do którego chętnie by się przytulało nie tylko podczas snu, ale również wtedy, gdy potrzebuje wyciszenia i poczucia bezpieczeństwa. Dlatego też, rodzice niejednokrotnie się zastanawiają co powinni wybrać, aby mieć pewność, że ich dziecko faktycznie będzie chciało korzystać z takiej możliwości i będzie miało coś, przy czym zawsze będzie czuło się bezpiecznie. Z tego też powodu tak ważne jest to, aby pierwsze przytulanki były miękkie, przyjemne w dotyku, a jednocześnie też dawały poczucie bezpieczeństwa.

Dajmy dziecku możliwość wyboru

Jeśli nie wiemy co powinno być pierwszą przytulanką naszego dziecka, to warto zadbać o to, aby miało ono możliwość wyboru. To oznacza, że możemy kupić kocyk, niewielkiego misia przyczepionego do kocyka, jak i zwykłego pluszaka. Dając dziecku te rzeczy i pozwalając, aby sięgało po nie, gdy będzie chciało iść spać, albo gdy będzie potrzebowało poczucia bezpieczeństwa, szybko się przekonamy, po co sięga najczęściej, co daje mu największe ukojenie.

Wówczas już będziemy wiedzieli, co jest jego pierwszą przytulanką, zwłaszcza jeśli nie będzie chciało się z nią rozstawać. Wiele będzie tutaj zależało od preferencji dziecka, dlatego też najlepszym rozwiązaniem będzie danie mu możliwości dokonania takiego wyboru.

Najróżniejsze opcje

Są dzieci, które mają swoją pierwszą przytulankę i nie wyobrażają sobie, aby miały spać z czymś innym. Są jednak też takie, które tych przytulanek mają kilka i wymieniają je, w zależności od tego, z czym chcą spać danego dnia. Warto tutaj również powiedzieć, że dla niektórych taką pierwszą przytulanką będzie miś, dla innych może to być miękka lalka, a jeszcze inni mogą wybierać przytulankę w kształcie jakiegoś innego zwierzątka. Najważniejsze tutaj będzie to, abyśmy dali dziecku wybór i dopilnowali, aby te jego pierwsze przytulanki były bezpieczne.

To oznacza, że powinny być pozbawione małych elementów, które mogłyby odpaść i które dziecko mogłoby połknąć. Warto również sprawdzić czym są wypełnione i czy tutaj również nie może stać się nic złego. Pierwsze przytulanki powinny być miękkie, pasować do dziecięcych rączek, a jednocześnie też bezpieczne. Dlatego też dokładnie powinniśmy się przyjrzeć produktom, które mają szansę stać się pierwszymi przytulankami naszego dziecka. Może to będzie tylko jedna rzecz, a może będzie ich kilka, z których nasze dziecko będzie korzystało zamiennie. Najważniejsze jest to, abyśmy dali tutaj dziecku wybór.