Pierwszy kontakt ze smartfonem

Zrobione! Kupiłeś swój pierwszy smartfon. Zanim jednak kurier Ci go wręczy lub odpakujesz go po powrocie z salonu musisz wiedzieć kilka rzeczy, które ułatwią Ci obsługę.

Jeśli Twój telefon funkcjonuje na Androidzie będzie wymagał połączenie z kontem Google już w pierwszym minutach działania. Jeśli jesteś użytkownikiem Gmaila może skorzystać ze swojego konta na tej platformie i zalogować się za jego pomocą. Jeśli nie – załóż inne konto odpowiednio wcześniej. Łączenie się z kontem podczas uruchamiania telefonu jest opłacalne, gdyż w przyszłości wszystkie dostępne aplikacje będą dla Ciebie dostępne. Następnie upewnij się, że poza abonamentem na rozmowy telefoniczne i smsy posiadasz także pakiet danych do wykorzystania. Skoro kupiłeś smartfona to pewnie zamierzasz dzięki niemu łączyć się z internetem, ale przezorny zawsze ubezpieczony. Tym bardziej, że bez internetu w telefonie nie uruchomisz wszystkich jego funkcji.

Ostatnim krokiem przygotowawczym będzie gotowość do wymiany karty SIM. Smartfonu obsługują już najczęściej mini karty. Zmień telefon w dogodnym dla Ciebie momencie, gdyż raz uruchomiona mini karta SIM blokuje działania starej karty, do której nie da się już wrócić.