Pushbullet

Pushbullet stanowi mobilną propozycję programu służącego do przesyłania danych pomiędzy różnymi urządzeniami. Zaliczają się do nich komputer stacjonarny lub laptop, telefon działający na Androidzie oraz tablet i smartfon. Formę aplikacji podzielono na dwie części – klienta mobilnego oraz dodatek do przeglądarki.

Klienta mobilnego instalujemy na urządzeniu, natomiast dodatek zadziała na Google Chrome oraz Mozilla Firefox. Po instalacji obu części i stworzeniu własnego konta przesyłać możemy między urządzeniami linki, adresy, notatki czy listy, a także pliki do 25 MB. Wszystko oczywiście za pośrednictwem internetu.

Aplikacja ta daje także możliwość zapisywania danych znajomych oraz korzystania z niej jako swojego rodzaju organizera. Aplikacja nie jest w żaden szczególny sposób atrakcyjna wizualnie. Posiada tylko w interfejsie najważniejsze pola związane z jej funkcjonalnością.

Pushbullet został pomyślany jako narzędzie do synchronizacji i jako taki stanowi bardzo użyteczne narzędzie. Stanowi jedną z tych aplikacji, które ułatwiają życie i właśnie dlatego są godne polecenia.