Smartfon czy tablet?

Pojawienie się smartfonów, a następnie tabletów rozpuściło zupełnie użytkowników urządzeń multimedialnych. Teraz, gdy widzimy ile jest możliwe, chcemy mieć wszystko w jednym. Poręczny telefon, funkcjonalny komputer, a do tego najlepszy procesor i mocną baterię. Choć wydaje się to niemożliwe, firmy telekomunikacyjny podejmują próby wyjścia na przeciw oczekiwaniom klientów.

Przykładem jest model firmy ZTE Grand Memo. Posiada wyświetlacz o przekątnej 5,7 cala oraz rozdzielczości 1280×720 pikseli. Choć na początku urządzenie wyposażone miało być w bardzo wydajny układ Qualcomm Snapdragon 800 i 2 GB pamięci RAM to na prezentacji okazało się jednak nie być tak mocne pod względem technologicznym. Ostatecznie smertfon (a może tablet) dostępny ma być w różnych wersjach.

Grand Memo posiada też aparat cyfrowy z matrycą 13 MP i przednią kamerą 1 MP, możliwość wykorzystania LTE, 16 GB pamięci wewnętrznej oraz standardowe już złącze microSD. Budowa tego dużego jak na telefon, małego jak na tablet urządzenia nie przewiduje wymiany baterii.