Smartfon – urządzenie biurowe

Jeszcze kilka lat temu tajemnicza brzmiąca nazwa, dziś urządzenie absolutnie niezbędne i niezastąpione. Szczególnie osobom potrzebującym ciągłego dostępu do internetu oraz możliwości pracy z dokumentami biurowymi w rozmaitych formatach.

Smartfony pozwalają na pozbycie się od czasu do czasu laptopa czy nawet tableta. Mając możliwość szybkiego dojścia do dokumentów w formacie .word, .excel, czy.excel można załatwić drobne sprawy bieżące będąc nawet w drodze na spotkanie towarzyskie. Smartfony działające na oprogramowaniu Android posiadają pomoc w obsłudze tych rozszerzeń w postaci aplikacji o nazwie Polaris, natomiast urządzenia wyposażone w system Windows Phone zapewniają pełną kompatybilność. Ponadto, firmy telekomunikacyjne nie przestają wprowadzać nowych aplikacji umożliwiających pracę z plikami specyficznymi dla danej dziedziny gospodarki.

Dodatkowe możliwości pomocne w prowadzeniu biznesu? Świetnej jakości aparaty fotograficzne wbudowane w telefon pozwalają na szybkie przesyłanie treści dokumentów, dyktafon będzie niezastąpiony na biznesowych spotkaniach. Mając smartfona zapewniamy sobie świetnie działające mini-centrum dowodzenia.