Zakup smartfona

Wybór telefonu komórkowego w dzisiejszych czasach jest wyjątkowo trudny. Szczególnie, jeśli chcesz dokonać wyboru świadomego, przemyślanego i stać się posiadaczem urządzenia o odpowiedniej proporcji jakości do ceny. Na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim – porównaj parametry techniczne. O ile na design zwraca się dziś szczególną uwagę, o tyle pamiętać należy, aby nie kierować się jedynie wyglądem urządzenia. Jeśli nie jesteś orłem w sprawach telekomunikacyjnych zwróć uwagę na rodzaj procesora, jego taktowanie oraz pamięć operacyjną. Generalnie im wyższe parametry techniczne tym lepiej. W ten sam sposób działa ocena wyświetlacza telefonu oraz jakości baterii. Im większa rozdzielczość oraz pojemność tym bardziej zadowolony będziesz z zakupu. Gdy na tym etapie wyselekcjonowałeś już kilka modeli zwróć uwagę na multimedia. Im większa ilość pikseli w aparacie tym lepiej. Dobrze jest także mieć dwa obiektywy – przedni i standardowy. Choć to już oczywiste, upewnij się jednak czy telefon posiada podstawowe funkcje, takie jak wygaszacz, alarmy Gniezno, dyktafon i funkcję głośnomówiących połączeń.

Oczywiście, design także się liczy. Jeśli model nie podoba Ci się zupełnie, bo np. jest zbyt kanciasty – nie kupuj go, nawet jeśli ma najlepsze parametry. Staraj się wyśrodkować funkcjonalność telefonu z jego atrakcyjnością wizualną.